Zamrzivači
Iako su fružideri postali prava mala remek dela sa svojim opcijama, i nekima je dovoljno da imaju zamrzivač kao deo kombinovanog frižidera, i dalje je zamrzivač deo inventara svake ostave ili terase. Pitanja skladištenja hrane danas se mogu rešiti visokokvalitetnim zamrzivačem. Zamrzivač će također pomoći u pripremi mesa, povrća, voća, bobičastog voća za zimu definitivno će reširi probleme sa kuvanjem kada je u pitanju veća porodica.
Zbog toga nikako ne treba štedeti na tako korisnom pomoćnom uređaju.
Mi nikako ne mislimo da biste trebali da kupite prvu dostupnu opciju, bolje je proučiti asortiman i pronaći zamrzivač, koji će sigurno postati izvrsna pomoć u svakodnevnom životu.
Raznolikosti zamrzivača
Svi zamrzivači podijeljeni su u dve glavne vrste - vertikalnu i horizontalnu. Ovo je jedan od najvažnijih parametara za odabir ove vrste tehnike. Svaki od njih ima svoje prednosti i nedostatke.
Vertikalni zamrzivač spolja podsjeća nafrižider sa fiokama, kojih može biti 3-8, zavisno od visine. Izgledaju poput providnih fioka, ali ponekada možete pronaći i modele sa policama. Ovo je izvrsna opcija za malu kuhinju jer zauzimaju malo prostora.
Odvojeni odeljci za skladištenje mesa, smrznutog povrća i ribe omogućavaju vam da izbegnete neprijatne mirise i mešanje različitih kategorija proizvoda. Korisna zapremina vertikalnih zamrzivača je 200–400 litara. Za porodicu su idealni modeli od 200 litara, a za vikendicu možete birati jeftiniju do 100 litara.
Horizontalni zamrzivač možete videti u mnogim prodavnicama koje prodaju sladoled, morske plodove i praktičnu hranu. Imaju malu visinu, obično 80 do110 cm, ali su prilično široki i ne razlikuju se u kompaktnosti. Najmanja verzija ima zapreminu od 100 litara. Plus im je da mogu čuvati velike količine hrane ipa i celu ribu, ili za naše krajeve i dalje više primenjivo, prase sa kostima jer ne morate ništa da sečete i pakujete. Minus im je činjenica da je teško razlikovati proizvode iako postoje posebne korpe koje mogu visiti. Ipak, dobar je izbor za proizvode koje često korisite. Kako se sav sadržaj nalazi u jednoj komori, mirisi će se mešati i to može uticati na kvalitet pripremljene hrane.
Postoje i ugradni zamrzivači i jedina razlika je u načinu instalacije. Ugradna komora izgleda estetski bolje, a između nje i ostalog namještaja nema praznina.
Glavni parametri izbora
Dugo se može raspravljati o tome koji je model bolji, koji tip je prikladniji, ali osnovni parametri uvek ostaju standardni. Pri kupovini se preporučuje da obratite pažnju na sledeće:
- Zapremina - koliko namirnica može stati u zamrzivač. U većini varijanti iznosi 100-500 litara. Mnogi odmah odluče da kupe opremu maksimalne zapremine, misleći da će u budućnosti to možda biti korisno. Ali to nije točno jer će uređaj pretrpati prostor, a računi za struju će se nepotrebno uvećati. Za četveročlanu porodicu je obično dovoljan zamrzivač zapremine do 250 litara.
- Snaga - kod većine modela iznosi 5-25 kg/dan. Za običnu porodicu dovoljno je 6-10 kg/dan.
- Potrošnja energije - važan parametar jer zamrzivač radi gotovo bez prestanka. Modeli su označeni latiničnim slovima od A do E. Najpopularniji su A +, A ++. Ove klase osiguravaju stabilan rad opreme bez prekomerne potrošnje električne energije.
Dodatne funkcije
Moderni zamrzivači imaju korisne opcije koje olakšavaju skladištenje hrane a evo nekoliko rešenja na koja treba paziti:
- Indikatorska lampica koja pokazuje da su vrata zamrzivača otvorena duže nego što je potrebno i omogućava vam održavanje stabilne temperature;
- Zaštita dece - posebna brava koja će vam omogućiti da izbegnete slučajeve u kojima dete može samo otvoriti vrata zamrzivača;
- Automatsko uključenje - korisno je u slučaju čestih prekida napajanja, jer čak i ako je svetlo isključeno, komora će održavati potrebnu temperaturu što je duže moguće, a neophodno je potrebno za očuvanje hrane;
- Ekstra zamrzavanje - odlično rešenje za one koji planiraju zamrznuti svežu hranu koja na taj način zadržava više vitamina.
No-Frost je danas je dostupan u gotovo svim modelima. Ako je uobičajeni zamrzivač potrebno isključiti, odmrznuti i oprati najmanje 1-2 puta godišnje, uklanjajući svu hranu, tada je u novim verzijama sastav No-Frost koji uklanja vlagu kroz isparivač, a komoru nije potrebno odmrzavati.
Za one koji vole imati zalihe hrane za buduću upotrebu i ne trude se da idu često u prodavnice, visokokvalitetni zamrzivač je profitabilna opcija.
Uložite u tehnologiju koja će vam pomoći da uštedite novac u budućnosti!
